Kvalifikace U17

10.06.2019

Sotva jsme zakončili probíhající ročník, už je před námi nová sezona 2019/2020.

Chtěli jsme se pokusit uhrát kvalifikaci o ligu v kategorii U 17. V tříčlené skupině jsme měli za soupeře Hradec Králové a BC Vysočina. V prvním zápase proti Hradeckým Lvicím jsme byli nuceni od úvodních minut dotahovat náskok soupeře. Po první desetiminutovce jsme ztráceli pouze 5 bodů. Bohužel jsme nedokázali reagovat na zvýšenou agresivitu soupeře a naše ztráta po druhé čtvrtině narostla na 14 bodů. Bohužel se nám nepodařilo ve druhém poločase snížit stav utkání a nakonec jsme odešli poraženi o 24 bodů. Hradecký tým měl sestavu doplněnou staršími hráčkami a tento rozdíl byl nakonec rozhodující. Naše žákyně si přinesly do kvalifikace nedoléčená zranění z MČR U 14 a navíc nás čekal ještě druhý zápas s domácími hráčkami.

Již tak oslabená sestava dostala další špatnou zprávu. Emma musela pro zdravotní indispozici odjet do domácího léčení a Marušku do utkání nepustila bolavá kolena a záda. Další naše hráčky hrály s velkými bolestmi (Viki kolena, Nikča kotník), ale snažily se nedávat na sobě znát bolest a bojovaly celých 40 minut. Toto utkání potvrdilo naši dobrou formu a soupeři jsme nedali žádnou šanci na dobrý výsledek. V tomto utkání se zaskvěla střelecky Nikča 32 body.

Všem ale patří velké uznání, že i v malém počtu odehrály velmi kvalitní zápasy.

Sokol Hradec Králové B - ŠBK Sadská 93:69 (19:14 48:34 70:54)

ŠBK Sadská - BC Vysočina 98:51 (26:10 51:19 75:35)

Tím jsme obsadili druhé místo ve skupině C a o postup do ligy nás čekaly ještě dva zápasy s TJ OP Prostějov.

Právě skončený víkend rozhodnul o postupujícím do ligy U 17.

V sobotu jsme přivítali v Sadské od 13:00 družstvo z Prostějova. Naší snahou bylo hrát agresivní hru, založenou na dobrém obraném doskoku a rychlém protiútoku. Nutno říci, že ne vždy se nám tato hra dařila, zvláště celoplošnou osobní obranu dokázaly hostující hráčky snadno trestat. Poločasové 13ti bodové vedení svádělo k optimismu a to jsme měli před sebou třetí desetiminutovku, ve které se nám doposud hodně dařilo. Jenže děvčata místo aby zlepšila svoji hru na obou stranách hřiště, tak polevila v koncentraci a začal boj o každý bod. Nakonec jsme dokázali utkání dotáhnout do vítězství, ale jen o 6 bodů.

To nás čekala ještě nedělní odveta a věděli jsme, že udržet nepatrný náskok bude velmi těžké. Jednak jsme hráli na palubovce soupeře, ale především složení sadských vos (Zuzka, Nataša, Maruška, Anička Holá, Anička Horká a Nela Bláhová) nedávalo důvod k optimismu. V rámci projektu odjela většina týmu do zahraničí a tak jsme k odvetě byli složeni ze třech hráček 2005 a třech 2006. Snažili jsme se o korekci termínu, což ve sledu zájezdů škol z celé republiky nebylo možné. Požádali jsme i Prostějov o sehrání obou zápasů na jejich palubovce v sobotu, aby se kvalifikace odehrála ve sportovním duchu fair play, ale vidina úspěchu byla u soupeře silnější a i tato možnost byla odmítnuta. Odjeli jsme tedy s odhodláním odehrát co nejlepší utkání. K naší smůle se soupeři dařila střelba z dlouhé vzdálenosti, což z dlouhodobých statistik bylo velmi překvapivé. My jsme bojovali, dělali možné i nemožné, ale tentokráte na víc nebylo.

Děvčatům patří velký dík za obětavost a snahu v celém zápase, s malým počtem se popraly velmi dobře. Mladší ze sebe vydaly, co mohly, starší opravdu odtáhly většinu utkání bez střídání. Rodičům děkuji za podporu a doprovod hráček.

ŠBK Sadská - TJ OP Prostějov 71:65 (19:15 15:8 18:26 13:12)

TJ OP Prostějov - ŠBK Sadská 85:37 (26:13 44:19 64:27)

Tím pro naše děvčata skončila kvalifikace U 17, kdy bohužel nebudeme tuto kategorii hrát.