Kvalifikace o MČR U11

29.01.2024

Tak jako již delší dobu, i tentokrát nás před důležitými zápasy skolila chřipka a další trable. Vypadalo to, že se budeme muset stejně jako z U12 odhlásit. Nakonec v sobotu stálo na hřišti 10 statečných a pustily se do boje, co jim síly stačily. Důležité bylo, že se nám podařilo udržet malý rozdíl ve skóre před další částí. Ve 2/4 vlétla na hřiště nezastavitelná Týnka a spolu s ostatními, které se snažily hlavně pomáhat v obraně, otočila vývoj na naši stranu. Bohužel v další části holkám docházely síly a tak jsme zase prohrávali. Do poslední čtvrtiny ale holky vstoupily s velkým odhodláním a snahou. Soupeřky si nevěděly rady s nájezdy Týny a zastavovaly je většinou za pomoci faulů. V závěru, kdy si ji hlídaly nejméně 2 hráčky, se podařilo utéct Nikče a dát důležité body. Výhra nás potěšila, ale již máme zkušenost s tím, že ani 15 bodů nemusí nic znamenat.

Druhý den nás bylo již 12, ale Eliška po nemocech ještě do zápasu nezasáhla, byla připravená pomoci v případě nějakých problémů s fauly.

Zápas se hned od začátku vyvíjel ve prospěch soupeřek, které moc chtěly otočit nepříznivý stav. Na naši menší a mladší první pětku nasadily větší a mohutnější hráčky a my jsme to bohužel neustáli v hlavách. První čtvrtina skončila 28:0 a vypadalo to na ručník. Jenže Týnka, přestože jsme se báli, jak to dá zdravotně, prohrávat nechce a neumí a tak začala soupeřky trápit svými nájezdy a střelami. Stav v poločase už opět mluvil pro nás. Brandýs pak změnil složení pětek a to bylo pro nás klíčové. Holky z 1.pětky měly najednou proti sobě téměř srovnatelné hráčky a tak se oklepaly a šly do toho, co jim síly stačily. Neuvěřitelně ubraly další body a my po 3/4 prohrávali jen o 3 body!! Poslední část už byla jen o Týně a jejím přehledu ve hře. Dařila se jí i střelba, protože se soupeřky snažily její nájezdy eliminovat ve dvou i třech hráčkách, na konci zkušeně podržela míč i čas do konce zápasu. Ostatní holky pomáhaly proti fyzické přesile úžasně bránit a tak jsme mohli po závěrečném hvizdu oslavit postup do dalšího kola kvalifikace, ale i postup na MČR, kde má naše oblast 2 místa pro účastníky.