I U13 uspěly na MČR

16.05.2022

Další tým se účastnil MČR, pořádaném Tygry Praha. Většina dívek, které na mistrovství odjely, měla v nohách už zápasy MČR U12 a tak jsme nevěděli, co máme po covidu čekat. 

První den jsme se ve skupině potkali s družstvy Pardubic a Litoměřic. V obou zápasech byla na našem výkonu znát nervozita a nutnost vyhrát. Tu jsme naštěstí splnili a postoupili z prvního místa do čtvrtfinále. Tam nás čekal nesmírně těžký soupeř - Strakonice. Ty se prezentovaly ve skupině velmi dobrým výkonem a stavěly svoji hru na výrazných individualitách, které měly na rozdíl od nás i výrazně lepší fyzické přednosti. Naštěstí i my jsme si uvědomovali důležitost utkání a zapnuli na vyšší stupeň.  Nejlepší hráčku soupeře pokryla Péťa Klazarová a nedovolila jí více než 2 body. Začala nám skvěle šlapat obrana, dařily se rychlé protiútoky. Utkání jsme vyhráli a postoupili do semifinále. Hradecké lvice byly ale nad naše síly. Vlastně pouze jedna jejich hráčka, na kterou jsme nenašli po celý zápas recept. Její výška a průraznost nám dělala velké problémy hlavně v 1/4. Další části jsme vyhráli, ale rozdíl ze začátku utkání se nám dohnat nepodařilo. Čekalo nás tedy utkání o 3.místo s Ostravou. Po třech dnech už holky trochu tahaly nohy, únava byla znát hlavně na U12. Přesto jsme se hned na začátku do soupeřek zakousli a postupně navyšovali náskok. Chyby, pramenící hlavně z únavy, nás udržovaly v napětí až do poslední čtvrtiny. Tam ale holky překvapení nepřipustily a s výsledkem +17 získaly bronzové medaile a udělaly tak všem rodičům i trenérům obrovskou radost. 

Na dalším úspěchu klubu mají velký podíl nejen hráčky výrazně bodující (Plačková, Králová, Makovcová, Grzonka), ale hlavně hráčky, které svojí černou prací přispěly k výborné obraně a přechodu do útoku (Hájková, Klazarová, Urbanová, Svobodová, Adamcová, Suchopárková). Hlavně Bára Hájková předváděla výborné obranné zákroky, na mistrovství se prezentovala ve výborném světle a zasloužila by si také nějaké ocenění. Bohužel počet cen byl omezený a tak byla jako nejlepší hráčka týmu vyhlášena Laura Grzonka, do All Stars byla zařazena hlavně pro výborné pojetí obrany Petra Klazarová.

Pořadí:

1. USK

2. Hradec Králové

3.Sadská

4. Ostrava

5. Slovanka

6. Strakonice

7. Litoměřice

8. DBaK Plzeň

9. BŠ Tygři

10. OSK Olomouc

11. Žabiny Brno

12. Studánka Pardubice