Festival U13

17.05.2024

S účastí na NF U13 jsme dlouho váhali. Na vině byla nesehranost týmu, množství nemocí a zranění. Některé hráčky odjížděly s pár hodinami tréninku, ale s velkým odhodláním.  Bohužel nám kvůli rodinným důvodům neodjela jedna ze základních hráček a to bylo znát hlavně v posledních zápasech.

Přestože jsme z účasti měli obavy, holky daly všechny síly hned do prvního zápasu a dělaly nám radost i dál. Bojovností a snahou se prezentovaly všechny a posouvaly se výsledkovou listinou výš. Skupinu jsme vyhráli po výsledcích nad Klatovy 67:25 a Slovankou 53:44 a šli do čtvrtfinále.  Tam nás čekal běhavý tým Tachova. Holky ale moc chtěly a od prvních minut tlačily soupeřky do chyb a samy z jednoduchých RP zakončovaly. Svůj výkon korunovaly výhrou 59 : 21 a postoupily do semifinále.

Tam na nás čekal pozdější vítěz vítěz celého turnaje BK Lvice Litoměřice. Soupeřky disponovaly několika výraznými postavami jiných výškových i váhových kategorií a to pro naše drobné vosy byla velká překážka. Navíc stažená obrana, která se téměř nehýbala, nedovolovala nájezdy do vnitřního prostoru a tak jsme zůstali před branami finále s výsledkem 33:51.

Do posledního zápasu s BK Blansko jsme šli s odhodláním, ale už jen se zbytky sil, protože naše okleštěná sestava neměla příliš prostoru ke střídání. Začali jsme dobře, ale bohužel s mnoha fauly. To nás limitovalo v bránění. Holky ale bojovaly a bylo vidět, že jsou již na hraně svých sil. Těsně před koncem jsme drželi jednobodový náskok, který bohužel soupeřky po našem faulu smazaly z TH a ujaly se vedení. Zbývalo nám jen pár sekund na útok, ze kterého jsme bohužel již nic nevytěžili a zbyla na nás smolná bramborová medaile.

Pláč nad prohrou byl přirozený, ale my trenéři jsme byli nesmírně pyšní na výkon, který holky na celém turnaji předváděly., jak přistupovaly ke každému zápasu, jak disciplinovaně plnily všechny pokyny. A to je někdy víc, než medaile. Věříme v úspěch tohoto týmu i v dalším období, kdy bude trénovat se staršími spoluhráčkami.