Extraliga uhájena

03.04.2023

Extraliga uhájena. Tým U 17 zakončil sezónu výjezdem do Strakonic. Na jih Čech jsme jeli již s jedno denním předstihem, abychom viděli výhru Strakonic nad Trutnovem a bylo jasné, že pouze vítězství nás udrží v extralize. Večer jsme se s týmem sešli, probrali taktiku i určili herní plán. V neděli ráno jsme pak nastoupili s jasným cílem. Být na konci vítězem. 

První čtvrtina byla vyrovnaná a i přes ranní čas bylo celkem vysoké skóre. Chtěli jsme eliminovat nejlepší hráčku soupeře, a to se nám povedlo ve druhé čtvrtině. Dobře jsme bránili a Maky Palánová se starala o rozruch na půlce soupeře. V poločase jsme tak mohli jít do šaten s vedením 9 bodů. 

Ve třetím dějství Strakonice přitvrdily obranu na naše rozehrávačky a my začali kupit chyby a hrát alibisticky. Hektická hra nám nesvědčila, a tak jsme před poslední čtvrtinou museli hráčky opět uklidnit a připravit na deset rozhodujících minut. Zlepšili jsme obranu a v útoku byli dostatečně aktivní, aby nás soupeř musel faulovat. Bohužel se nám nedařilo proměňovat trestné hody a tak bylo utkání vyrovnané až do posledních vteřin. Stále jsme bojovali skvěle v obraně a zuby nehty drželi mírné vedení. Krásnou tečku za naší snahou udělala Míša Jebavá svým trojkovým pokusem, který jednu vteřinu před koncem prosvištěl síťkou. Naše čtyřicetiminutová koncentrace skončila ohňostrojem radosti. Sezóna to nebyla lehká, ale když vyhrajete poslední utkání je to lepší. A když v Sadské budou smět hrát v kategorii U 17 proti těm nejlepším i v příští sezóně, tak je to skvělé. 

Poděkování všem a hlavně klubu, že jsme mohli vyrazit za utkáním s předstihem.