Extraliga U17

13.02.2023

V sobotu 4. února nastoupily Vosy k prvnímu utkání nadstavbové části extraligy U17 v boji o záchranu proti celku Sparty. První poločas se vyvíjel nadějně kdy i přes časté a zbytečné ztráty udržovaly Vosy vedení až o 16 bodů. Bohužel jsme se hned od začátku potýkali s problémy častých faulů což se nám vymstilo ve třetím dějství. Jakmile se vyfaulovala naše podkošová opora Anička Holá, Sparta vycítila převahu pod košem a tvrdě nás trestala z krátké vzdálenosti a z čáry trestných hodů. Výsledkem byla vysoká prohra o 24 bodů především díky našim 28 ztrátám míče. Výborným výkonem se ve své extraligové premiéře blýskla mladičká Kristýna Přenosilová.

Sadské Vosy vs. BA Sparta 74:88

V neděli přijely do Sadské bojovat o záchranu Pražské Tygřice. Domácí kádr se bohužel ztenčil na pouhých 6 hráček. I tak se bojovné Vosy nevzdávaly a mnohem vyššímu a početnějšímu soupeři slušně zatápěly. Ve druhé čtvrtině dokonce přehouply vedení na svojí stranu a do šatny jsme šli s dvoubodovým vedením. K vidění byly z naší strany pozorné obranné zákroky včetně bloků, i pár vydařených rychlých protiútoků. Dlouhodobě se bohužel potýkáme se zbrklým/nepřesným zakončováním z vyložených šancí. V druhé půli už se dostavila očekávaná únava, spojená s nepřesností v útoku a nepozorností v obraně. Závěr tak sice patřil pražskému celku, nicméně celý domácí šestičlenný roj zaslouží za poctivě odvedený výkon absolutorium.

Vše se tak bude rozhodovat v přímých duelech se Strakonicemi, které přivítáme 25.2. od 10:30h v našem hnízdě.

Sadské Vosy vs. Tygři Praha 51:82