Extraliga U17

22.03.2022

V sobotu 12.3. nastoupily Vosy k utkani na palubovce favorita soutěže v Hradci Králové. Tým opět nebyl kompletní, ale 7 statečných, zejména v první polovině, svádělo se soupeřem nečekaně vyrovnaný boj. Bohužel se v druhé puli projevila patrně únava a začali jsme se vracet k našim klasickým chybám, jako neproměněné šance okolo koše, zbytečné ztráty a poustěni soupeřek k zakončení z druhých až třetích šancí. Navic jsme nechali rozehrát hradeckou rozehrávačku Brožovou, která k velmi zkušené hře přidala i 4 trojky. Nám se tentokrát střelba z dálky sice nedařila, zato bylo však vidět i spousta povedených akcí.

Sokol HK vs. Sadské VOSY 84 : 51

Mnohem důležitější utkání čekalo VOSY v neděli v Trutnově. Věděli jsme, že zde se musíme poprat o vitězstvi i přes silné početní oslabení. Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, které vyhraly první čtvrtku 14:8. Naštěstí jsme se brzy vzpamatovali a zlepšenou obranou i doskokem nepustili soupeře do vyššího vedeni. Celé utkání bylo značně nervózní se spoustou nepřesností na obou stranách, což potvrzuje velmi nízké skóre, kdy poločas vyzněl pro domácí v poměru 26 : 23. Ve druhém poločase se na hřišti odehrávala opravdová bitva a zhruba v polovině posledni čtvrtiny už to díky 5ti bodovému náskoku vypadalo, že by sedm statečných mohlo odvézt z Trutnova výhru. Bohužel jsme ale nasbirali velmi rychle spoustu faulů, z nichž některé patřily do kategorie vyloženě nezkušených. Ztráty v rozehře, neproměněné šance pro nedostatečný důraz při zakončení a právě zbytečné fauly nakonec rozhodly o těsném vitězství domácích. Všech 7 Vos zaslouží za celý víkend obrovský respekt za předvedené nasazení. Mrzet nás může prohra v Trutnově, spousta neproměněných šancí, i absence hráček. Poděkování patří těm, které jely i přes zdravotní indispozici, jen aby týmu, který to potřeboval, pomohly.

BK Loko Trutnov vs. Sadske VOSY 57 : 54