Extraliga U14

21.01.2019

Druhý lednový týden se odehrály první dva zápasy extraligy mladších žákyň U14. Na domácí palubovce v Sadské jsme nejprve v sobotu přivítaly žačky z Karlových Varů. Stále ještě oslabeny o nemocné hráčky, bylo družstvo doplněno mladšími nadějemi Aničkou Holou, Markétou Burešovou a v neděli ještě o Julii Joštovou.

Sobotní utkání bylo v prvním poločase celkem vyrovnané, ale v každé čtvrtině jsme si dokázali vytvořit několikabodový náskok. Ve třetí a čtvrté čtvrtině pokračovala naše dobrá hra a její stoupající úroveň se nakonec potvrdila jasným vítězstvím o 27 bodů. A to jsme ještě mnoho střeleckých příležitostí nedokázali proměnit. Velmi dobře zahrály všechny naše žákyně.

ŠBK Sadská - BK Lokomotiva Karlovy Vary 96 : 69 (18-13,31-28,66-50)

V nedělním ránu jsme odehráli utkání s žákyněmi DBaK Plzeň. První čtvrtina byla oboustranně asi poznamenaná brzkým začátkem a tak ani jedno družstvo si nedokázalo vytvořit větší bodový náskok.

To se ale změnilo od začátku druhé čtvrtiny, kdy se naše žákyně mohly spolehnout na velmi dobrou střelbu a to i z tříbodové hranice (celkem 8 trojek). Nadále předváděly pohledný basketbal, s chutí si zahrály a zastřílely všechny hráčky. Potěšil především výkon mladičké Maki Burešové (2007).

ŠBK Sadská - DBaK 109 : 50 (18-14,51-28,83-38)