Extraliga U14 - dvě skvělé výhry

22.01.2023

Víkend byl tentokrát zasněžený a nás čekaly dvě cesty do Prahy ke dvěma těžkým utkáním. V sobotu jsme zavítali na Královku k mistrům republiky z minulé sezóny. Fyzicky a technicky výborně disponovaný tým budil respekt již při rozcvičení a my se chtěli pokusit o co nejlepší výsledek. I proto, že náš tým stále není kompletní a musíme zapojovat mladší hráčky.

V zápase s USK jsme prohrávali jen jednou - 0:2. Pak jsme pomalu navyšovali náskok a 1/4 pro nás skončila 16 :7. USK se snažilo zvrátit zápas v další části, ale pětka statečných odolala houževnatou obranou a v poločase jsme stále vedli o 6 bodů. Sestavu jsme zúžili a dál bojovali proti výškové převaze soupeřek obětavou obranou a dobrou střelbou. V poslední čtvrtině se soupeřky snažily přerušovat naše útoky za cenu faulů a tady jsme ukázali největší sobotní sílu - střelbu trestných hodů a pevné nervy. V závěrečné části jsme je měli 10/10 a to nám pomohlo udržet náskok i klid do posledních minut.

USK - Sadská 43 : 55 (7:16, 16:24, 29:43)

V neděli jsme odjeli k zápasu na HB a čekali rychlý a běhavý basket, kterým se HB prezentuje už mnoho let. To se také stalo a jako v minulosti jsme byli svědkem hezkého utkání, s výsledkem, který kvalitě týmu soupeřek neodpovídal. Soupeřky praktikovaly velmi náročnou osobní obranu, snažily se jít rychle dopředu a nám trvalo chvíli, než jsme se srovnali a dokázali bránit jejich útoky. Na holkách byla vidět únava ze sobotního utkání, které nám vzalo mnoho sil.

HB Basket - Sadská 27 : 71 (6:12, 14:30, 20:47)

Všem holkám patří dík za výkony během víkendu i rodičům za stálou podporu. Výbornou úroveň obou zápasů podtrhly také výkony rozhodčích, kteří pískali přesně a s citem pro hru.