Dvojička se Slovankou U15

18.02.2019

Liga starších žákyň pokračovala o víkendu dalšími dvěma zápasy ve dvojičkách. Naším soupeřem byl nepříjemný celek Basket Slovanka. Nejprve v sobotním ránu jsme je přivítali na domácí palubovce v Sadské a v neděli pak odehráli s tímto družstvem dopoledne v Českém Brodě, kde hraje domácí zápasy.

První čtvrtina se našim děvčatům příliš nepovedla a trvalo celých 10 minut, než se holky probraly a uvědomily si, že jsou již na zápase. Tuto část hry jsme prohráli o 3 body, ale především obdržených 20 bodů Slovanky nenasvědčovalo o naší dobré obraně. V druhé čtvrtině jsme ale výrazně přidali především na útočné polovině a hostující žákyně nestíhaly naším útočným kombinacím a výsledkem bylo poločasové vedení 47:37. Po přestávce jsme pokračovali v proměňování střeleckých příležitostí a navýšili náskok na 73:55. V poslední desetiminutovce jsme nedali soupeři šanci na zvrat v utkání a naopak naše vedení jsme navýšili na konečných 90:65. Všech 10 hráček hrálo s chutí a opět předvedlo několik pěkných akcí.

ŠBK Sadská - Basket Slovanka 90:65 (17:20,47:37,73:55)

V neděli si zřejmě naše mladé naděje myslely, že vítězství přijde samo a v poklidu dokráčí k dalšímu vítězství. Jenže hráčky Slovanky chtěly odčinit sobotní prohru a v domácím prostředí chtěly sobě a svým fanouškům udělat radost. Přestože se nám nedařila obranná činnost, jak bych si představoval, a na jakou jsou naši nároční fanoušci zvyklí, dokázali jsme úvodních deset minut vyhrát o 7 bodů. Bojující Slovanka nic nevzdala a v druhé čtvrtině se začala prosazovat rychlým přechodem do útoku. Naše hráčky se nestíhaly vracet do obrany a zastavovaly domácí žákyně jen za cenu faulu. Naštěstí střelba trestných hodů nebyla nejlepší a tak jsme uhájili  poločasové vedení. Po  přestávce jsme pokračovali v nevýrazném výkonu především v obraně, mnoho střeleckých příležitostí neskončilo v koši a soupeři jsme dovolili snížit na rozdíl 4 bodů. Ve čtvrté čtvrtině si buď hráčky uvědomily, jak mají hrát, nebo daly na slova trenéra a začaly předvádět hru, která je doposud zdobila a slavily s ní úspěchy. Obrana pracovala o mnoho lépe, v útoku jsme si vytvářeli volné pozice pro zakončení a tak jsme mohli mít radost asi jen z poslední čtvrtiny a vítězství v utkání.

Basket Slovanka - ŠBK Sadská 58:78 (10:17,27:37,49:53)