Doba stříbrná

09.05.2024

Po U15 dorazily na svoje MČR i U14. Velmi vyrovnaná osmička se formovala do posledních míst a hlavně ve skupině A bylo kromě prvního Děčína všechno možné. I v naší skupině se až do posledního kola bojovalo o postup, který nakonec Ostravě unikl jen o bod vzájemného utkání. 

My jsme v prvním kole měli příležitost oplatit Litoměřicím loňskou hořkou porážku o 3 body ve skupině. Tento zápas byl snad nejhůře koukatelným na MČR. Defenzivní basketbal se staženou obranou nám nevyhovuje, nedařila se nám ani střelba z dálky a nacvičené akce. Jakobychom se báli opakování z minula. Jediná Sára zdvihla prapor a ničila soupeřky úspěšnými nájezdy pod koš. Limitovala nás i zranění tří hráček základní sestavy, které nastupovaly s velkým sebezapřením. Zápas jsme nakonec "ubojovaly" a klid nám přinesly až 3 proměněné TH těsně před koncem. Soupeřky pak korigovaly trojkou bez obrany na konečný výsledek 54 : 51. Postup mezi 4 nejlepší týmy byl našim splněným cílem, 

Semifinále před nás postavilo nejlepší tým skupiny A - Děčín. Ten byl složený z hráček několika klubů a objevil se mezi nejlepšími najednou v letošním roce, v minulosti nikdy na MČR nefiguroval. Po našem pátečním nevýrazném výkonu předpokládali všichni jasný průběh a postup Děčína do finále. Holky však nastoupily s úplně jinak nastavenou hlavou. Chtěly se prát o nejvyšší příčky a od prvních minut nedarovaly soupeřkám nic zadarmo. Všechny bolesti nechaly v šatně a na palubovce byl najednou jiný tým. K oporám Aničce a Sáře se přidaly Lucka Svobodová u Makovcová, v obraně zářily Nela Němcová i Hanička Nguyen. Soupeřky na takový vývoj situace nebyly připravené a na jejich nervozitě to bylo znát. I když střílely více TH, jejich úspěšnost nebyla valná a my udržovali stále skóre na dosah. Na konci 3/4 jsme ho ale definitivně překlopili na svoji stranu a krok po kroku navyšovali. Poslední část se neuvěřitelně vlekla, každý z rodičů postrkoval očima čas na tabuli, aby pak v posledních vteřinách mohl odpočítávat nahlas postup do dalšího finále MČR po náš klub! Sadská - Děčín 90 : 80.

Finále proti obrovským Žabinám bylo od počátku jasné. Soupeřky již ze skupiny věděly, že běhavým basketem se nám rovnat nemohou, tak zatáhly obranu do zóny a znemožnily najíždět. Neúspěšné střely díky jasným doskokům nikdo z našich nemohl dorážet a tak jsme sice bojovaly, ale fyzicky jsme na tento tým prostě neměli. Škoda, že se v žákovském basketbalu tým s tak zvučným jménem uchýlí k takové taktice, ale v tomto případě bylo jasné, že účel světí prostředky. Sadská - Žabiny 52 : 69.

Pro Sadskou nastala doba stříbrná a pro letošní rok jsme nejúspěšnějším klubem v mládežnických kategoriích v ČR!