Brněnský víkend U17

10.01.2024

V novém roce jsme na první zápasy vyrazili do moravské metropole. Tréninkové plány a tabulkové předpoklady byly veselejší než skupina, která odjížděla směr Brno. 8 hráček vstoupilo do sobotního utkání odhodlaně a dva trojkové pokusy Valči Strnadové nám dokonce na pár chvil darovaly vedení. Chtěli jsme se porvat o výhru, a i díky kombinací obran a odvaze v útoku jsme v poločase prohrávali o přijatelné 4 body. Mírně ledabylý vstup do třetí čtvrtiny, daroval soupeři 6 jednoduchých bodů, a i když jsme celou čtvrtinu dřeli, tak situace koš za koš nám nedovolila snížit rozdíl ve skóre. V posledním kvartě nám pak zvlhnul střelecký prach a projevila se početní převaha domácího KP, což vedlo k tomu, že rozdíl skóre se vyšplhal až na konečný výsledek 72:52.

Druhý den v poledne jsme nastoupili proti ambicióznímu týmu z Žabovřesek, kde nám naše loňská zkušenost z domácí palubovky a rozdíl ve skóre 70 bodů dělaly trochu vrásky. Měli jsme cíl neobdržet 100 bodů a hlavně zastavovat rychlý protiútok soupeře. Výšková převaha byla sice značná, ale holky bojovaly a odvážně útočily. Sice jsme dostaly mnoho bloků, ale nezalekly jsme se a nebýt malého obraného výpadku ve druhé čtvrtině, tak výkon nebyl špatný. Druhou polovinu bohužel ovlivnilo několik nezaviněných zranění, které naši koncentraci pak odsunuly z hřiště do autu. Prohra o 40 bodů je nakonec vcelku přijatelná. Zraněným je potřeba popřát brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na hřiště. Je pravdou, že moderní basketbal je důrazný a fyzický. A zranění k němu patří. I fyzická připravenost na utkání je důležitá, stejně jako koncentrace v každé situaci, kterých je ve sportu plno.