MČR aneb 4.místo je vlastně výhrou

01.05.2024

MČR U11 mělo být pro všechny hráčky hlavně velkou zkušeností, protože většina z nich ještě do této kategorie nepatří. Cílem bylo postoupit ze skupiny a získat umístění do 8.místa. To nám připadalo reálné a znamenalo to, dosáhnout na první nebo druhé místo ve skupině.

První zápas s Basketem Ostrava byl utkáním, které jsme ještě nezažili. Soupeř měl v každé pětce dvě hráčky, které na sebe vázaly veškerou hru a ostatní jen stály v koutech hřiště a čekaly, jak se bude vést těmto dvěma. V obraně naopak tyto stály na hraně bedny, aby využily svoji výšku a "umazávaly" naše nájezdy. Přes počáteční nervozitu, kdy jsme nedávali jasné šance a míče nám vyskakovaly z obroučky, jsme navyšovali svůj náskok a brali první výhru na mistrovství.

Basket Ostrava - Sadská 36 : 56

Druhý zápas jsme sehráli v krásném, ale pro nás nezvyklém prostředí kampusu Ostravské univerzity, s Tachovem. Rodiče obou týmů vytvořili holkám neuvěřitelnou atmosféru, když společně ukazovali mexické vlny, společně bubnovali nebo vytleskávali různá hesla. Z holek spadla nervozita a opřely se do zápasu s velkým nasazením. Začaly se jim dařit nacvičené akce i obrana. Výsledkem byl jasná výhra, která nás posunula do kýženého umístění mezi prvních 8.

ŠBK Sadská - BK Tachov 66 : 21

Ve čtvrtfinále jsme narazili na BK Studánku Pardubice a zase proti nám stály mnohem vyšší a silnější hráčky. A opět jsme hráli v jiné hale. Ale problém nám nedělala, protože jsme ji znali z turnaje v loňském roce. 

Do zápasu jsme vlétli s energií, kterou jsme načerpali v minulém utkání a navázali na výkon, který jsme tam předváděli. Vysoké hráčky se nám dařilo odstavovat a naopak jsme je nutili k rychlým faulům a následně nucenému střídání. Konečný výsledek ukazoval výrazný rozdíl, ale v žádném případě nešlo o jednoduchý zápas, spíš se nám podařilo dostat se na hranu možností a společným úsilím se dostat mezi poslední 4, v což jsme vůbec na začátku nedoufali. Svými hlasivkami nás ale stále hnali neúnavní rodiče a za to jim patří dík.

ŠBK Sadská - BK Studánka Pardubice 72 : 39

Postup mezi poslední týmy nás stál velké množství sil a ty nám pak chyběly proti pozdějšímu vítězi HB Basket v semifinále. Tady jsme stačili soupeřkám jen na začátku, ale jejich organizovaná odstoupená obrana nám nedovolovala snadné nájezdy. V obraně jsme trochu už tahali nohy a nestíhali. Zbýval nám tak zápas o 3.místo

ŠBK Sadská - HB Basket 27 : 52

V boji o 3.místo se od začátku skutečně "bojovalo". Rozhodčí připustili tvrdší hru, kterou odnášely naše drobnější vosy. Postupně jsme se dostali do poločasové ztráty až 15 bodů. Jenže holky zvedly hlavu a ve 3/4 začaly stahovat náskok soupeřek a do 4/4 jsme vstupovali s mankem 8 bodů.  Hned na začátku jsme umazali další body a když jsme byli už jen na -3 a soupeřky vyvedeny z konceptu, tak se po dalším nevybíravém zákroku zranila Týna, který byla opěrným bodem této pětky. Byl to konec nadějí na obrat. Přestože po chvíli chtěla pokračovat, nedovolili jsme to, protože bylo vidět, že jí kotník bolí. Posledních 5 minut jsme odehráli tedy v oslabené sestavě a dali příležitost dalším holkám, které jejich příležitost teprve čeká. 

ŠˇBK Sadská - BŠ Tygři Praha 40 : 59

Zhodnocení:

Zbyla na nás bramborová medaile, možná pro holky bolavá, ale pro nás je úspěchem být 4.týmem na MČR. Předvedené výkony měly stoupající tendenci a hlavně byla vidět obrovská soudržnost a vůle u tak malých holek. Základními kameny družstva byly Týna Palánová a Emma Volštátová, které obě pobraly i dvě individuální ceny. Týna byla zvolena trenéry do All Stars turnaje a vybojovala si i cenu v individuálních soutěžích, Emma byla vyhlášena nejlepší hráčkou týmu a nejlepším střelcem turnaje. Neuvěřitelný výkon podávaly i další hráčky - Anetka Trávníčková, Pavla Svobodová, Terezka Hnízdová a další, jsou pro nás velkým příslibem do budoucna. 

Na celé čáře jsme však zvítězili v kategorii "Rodiče". Nadšené, zároveň slušné a neustále povzbuzující fandění i za nepříznivého stavu neuniklo ani delegátce federace, která jim přišla na závěr poděkovat. My jim děkujeme celou sezónu, ale stále je to málo. Jsou prostě skvělí!!