U15 stačilo málo...

25.03.2024

Pražský víkend jsme načali na Zličíně. HB zde hrají svá domácí utkání. Před víkendem jsme přišli kvůli zdravotním potížím o kapitánku Lauru a ani start bojovnice Sáry nebyl jistý. I tak jsme se ale chtěli ujmout role favorita. Proti však byly hlavně na začátku domácí desky, které odrážely naše střely jako trampolíny. A i když jsme vcelku slušně bránili, tak střelce jsme hledali pomalu. První čtvrtina skončila remízou 12:12 a poločas jsme o bod prohrávali. Tentokrát jsme, ale naštěstí nečekali do poslední čtvrtiny. Týmová obrana začala fungovat a útok srovnal mířidla. Výsledek 23 ku 6 a pár pěkných akcí překlopily vedení, na naši stranu. Mohli si zahrát všechny hráčky a vyzkoušet si extraligu v delším úseku. V dobrém světle se tentokrát ukázala Rózka a Hanička. Celý tým si užil důležitou výhru a o ztrátách raději mluvit nebudeme.

HB Praha – ŠBK P-H Sadská 54:72

Neděle byla ve znamení návratu. Tam, kde jsme loni získali bronzové medaile, jsme měli svést souboj o první místo. Ze stejné šatny jako tehdy jsme vyrazili do boje proti největšímu favoritu letošní sezony. USK už při rozcvičení budí respekt svojí výškou. Holky se ale nezalekly a pod košem se v dobrém světle ukazovala Anežka, v útoku se k ní přidaly Anička s Kájou a první poločas byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se střídaly ve vedení a hrál se pěkný basketbal. Poločas vedl nejtěsnějším rozdílem náš hostitel. I když jsme chtěli začít aktivně, tak jsme nebyli pokorní. USK rychle odskočilo na 10 bodů i díky dvěma volným trojkovým střelám. Po oddechovém čase, jsme se vydali na stíhačku. Ta se dařila se střídavým úspěchem. Ve čtvrté čtvrtině jsme si opět vybrali slabší chvilku, a tak musely naskočit holky z lavičky. Odvážný výkon nastartoval boj do posledních minut, kdy jsme celou dobu litovali neproměněných trestných hodů. Výkon celkově nebyl špatný, až na malé nesportovní okamžiky, které jsme si již věříme vysvětlili.

Děkujeme všem rodičům za skvělou podporu!!

USK Praha - ŠBK P-H Sadská 70:65