U15 na 2.místě dlouhodobé tabulky

15.04.2024

Poslední dvě utkání extraligové nadstavby jsme hráli v domácím prostředí. Kvůli vytíženosti v hale už od 9:30 ráno. Stále bez své kapitánky Laury jsme chtěli vyzkoušet nové útočné kombinace. Ale soupeř nám hned od začátku ukázal, že v jednoduchosti je krása. Důrazná osobní obrana nás nutila k nepřesným přihrávkám a vytratila se nám jistota v situacích jedna na jedna. Všechny hráčky Strakonic chtěly bránit naplno od první minuty a my byly často zaskočeni, jak těžké je dostat míč na útočnou polovinu. Věc, která se nám bohužel v tréninku moc často nestává. I když jsme se v druhém poločase bojovností snažili obrátit skóre na naši stranu, dostali jsme se jen na pomyslnou "plichtu". Závěr nám ale nevyšel a po sérii ztrát jsme doma prohráli druhé utkání v této sezoně. Nechat si utkání ujet a dohánět proti silným soupeřům stojí příliš mnoho sil. Na důrazu v obraně a na doskoku budeme muset hodně zapracovat.

ŠBK P-H Sadská – BK Strakonice 61:69

V neděli po poledni u nás nastoupily holky z Plzně. V Plzni jsme ještě deset minut před koncem prohrávali o 16 a to jsme nechtěli dopustit. Doma jsme chtěli vést a diktovat tempo utkání. V rychlosti se nám dařilo, jen nám chyběla komunikace a tak po naší pěkné a vypracované akci v útoku, zůstala sem tam neobsazená hráčka pod košem v obraně. Začali jsme se více koncentrovat a předvedli několik pěkných spoluprací. Jen 40 ztracených míčů je proti každému soupeři bolístka, která stála za nízkým rozdílem ve skóre a možným klidem. Takhle jsme se až do konce museli strachovat o výhru. Vítězství cenné, protože nám zaručilo druhé místo a nepotkáme se v prvním utkání MČR s naším přemožitelem Hradcem Králové.

ŠBK P-H Sadská – DbaK 68:58

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu. Dovolujeme si Vás velmi srdečně pozvat do Brandýsa nad Labem, kde od pátku 26.4. budeme obhajovat bronzovou medaili z loňského MČR této věkové kategorie!