U 17 a poslední tanec

09.04.2024

Domácím víkendem jsme se rozloučili s extraligou U17 pro letošní sezonu. V sobotu přijela vždy ambiciózní Sparta a my jsme se na její dlouhé hráčky chystali celý týden. Do utkání jsme vstoupili dobře a dařilo se nám. Minutu před koncem první čtvrtiny jsme prohrávali jen o 4 body. Krátký kolaps v rozehrávce však znamenal ve chvilce rozdíl 10 bodů. Stejným způsobem se celá situace opakovala na sklonku 2.čtvrtiny. 34:36 minuta do poločasu a nakonec 34:46. Kromě ztrát nás trápil útočný doskok soupeře, tak jsme zkusili změnit obranu a skóre se nám podařilo během třetího dějství otočit. Bohužel kvalita soupeře byla nakonec nad naše síly a i přes bojovný výkon a snahu, se nám ani jednou letos nepodařilo Spartu porazit. Je nutno dodat, že má kvalitu na potrápení nejednoho favorita v play off

ŠBK Sadská – BA Sparta 69:74

Posledním utkáním sezony pak byl souboj s Karlovarskou Lokomotivou. Tým, který čeká baráž a boj o přežití v extralize se prezentoval bojovným výkonem i u nás. Nám scházela zraněná Maky, kterou nahradila Linda Ottová. Chyběly nám tedy dvě hlavní rozehrávačky a šanci tak dostaly všechny hráčky. Utkání bylo celou dobu vyrovnané a týmy se střídaly v mírném vedení. A tak nebylo divu, že ani 40 minut nerozhodlo o vítězi. Bohužel v prodloužení jsme se dopustili více ztrát a soupeř nám jednoduše odskočil. Ve vší úctě k soupeři, mít 36 ztracených míčů, ze kterých jsme dostali 37 bodů, je faktorem, který nás připravil o výhru. Kromě ztrát nás trápilo i nízké procento trestných hodů, což v těsném rozdílu hraje vždy roli. Ke shrnutí je potřeba i říct, že určitě nebudeme respektovat, když hráčky hledají chybu u rozhodčích.

ŠBK Sadská – BK Lokomotiva Karlovy Vary 73:76